Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik Odası Ses Yalıtımı

admin No Comment
Akustik Kumaş

Müzik Odası Ses Yalıtımı: Müzik odaları, dış ortam sesinin sıfır düzeyinde olmasını gerektiren mekanlardır. En ufak bir gürültü dahi hatalara neden olabilmektedir. Müzik odası ortamında etkili sonuçlar almak için malzeme seçimi son derece önemlidir. Müzikle ilgili iç mekan akustiği konuları, ilgili literatürde, hemen hemen yalnızca konser salonları düşünülerek ele alınmış ve yalnızca çoğunluğu büyük bu iç mekanlarda bulunması gereken akustik özellikler konu edilmiştir. Akustik açıdan ciddi bir etüdün yapıldığı salonlarda doğal ya da birincil diyebileceğimiz ses kaynaklarından (insan, çalgı) çıkan seslere eklenen bu iç mekan katkıları birçok bakımdan önemli akustik yararlar sağlar.

 

Müzik yapmak için gereken gizlilik evinizin veya başkaları için komşularına ses düzeylerini azaltarak hakkında endişelenmenize gerek yoktur.
Genellikle müzisyenler, müzik odası ses yalıtımı tamamen ses yalıtımlı bir alan yaratmak demektir düşünüyorum. Bunu başarmak için özel bir rezidans neredeyse imkansız ve son derece pahalı. Ses izolasyonu, uygulama odası ve bitişik odalar arasında ses bariyeri gerektirir.

Müzik Odası Ses Yalıtımı ve Görselleri

 

Müzik Odası Ses Yalıtımı Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin: 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72

Bir önceki yazımız olan Akustik Sünger Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

error: Content is protected !!